Site haberleri

Picture of Nurhayat Kocatürk
Çevrimiçi Eğitmen Sertifika Programı 9
by Nurhayat Kocatürk - Thursday, 1 September 2016, 3:09 PM

Uzaktan öğretim ve e-öğrenme süreçlerinde başarıyı ve niteliği artırmak amacıyla uzaktan öğretim yöntemiyle ve/veya teknoloji destekli ders vermek isteyen öğretim elemanlarının ve eğitim personelinin uzaktan öğretim, e-öğrenme ve eğitimde yeni teknolojiler gibi güncel konularda bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla düzenlenen Çevrimiçi Eğitmen Sertifika Programı 9. Grup eğitimleri 31 Ağustos 2016 Çarşamba Günü Saat 12:00'de çevrimiçi olarak başlayacaktır.

Canlı derslerimiz Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri saat 12:00'de yapılacak, yüzyüze dersler için her ders sonunda bilglendirme yapılacaktır.

Program sanal sınıflar yoluyla haftanın 3 günü  tamamen uzaktan yürütülecek, her hafta 1 gün katılım zorunlu olmayan yüz yüze uygulama oturumu yapılacaktır.

Program boyunca katılımcılar tarafından sergilenen performans değerlendirilecek, etkinliklerin her birinden %70 başarı gösterilmesi beklenecektir.

PROGRAMIN KATILIMCILARI
Öncelikli hedef kitle eğitmenler olsa da, konuya ilgi duyan, bilgisayar ve internet bağlantısı bulunan, bilgisayar okuryazarı olan üniversite mezunu herkes bu programa katılabilir.
BEKLENEN ÇIKTILAR
Sertifika almaya hak kazanan katılımcılar bu programın tamamlanmasını takiben;
×          E-öğrenme sürecine ilişkin kapsamlı bilgiler elde edecek,
×          Öğrenme yönetim sistemleri ile sanal sınıf sistemlerini eğitimde etkin bir şekilde kullanabilecek,
×          Kendi derslerine ait içeriğin tamamını kendileri geliştirebilecek ve değerlendirebilecek,
×          Sosyal medya ve eğitimde kullanılan yeni teknolojilere ilişkin bilgi edinecek ve uygulama yapma imkânı bulacaklardır.

Kayıt için uzem@mu.edu.tr adresine "ÇESP 9 KAYIT" konulu Ad, Soyad, E-Posta Adresi (üniversite personeli için @mu.edu.tr uzantılı mail adresi) bilgilerini içeren bir mail göndermeniz gerekmektedir. (Mailiniz ilk ders gününden önce bize ulaşmalıdır.)
ÖDEME
Program katılım ücreti üniversitemiz yönetim kurulu tarafından 150 TL olarak belirlenmiştir. Program ücretini en geç 4 Eylül 2016 tarihinekadar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi hesabına (Ziraat Bankası TR 54 000 1 000 201 357 584 42 5004) yatırmanız ve dekontu e-postayla  uzem@mu.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir. 
SERTİFİKA ALMA HAKKI
Program boyunca katılımcılar tarafından sergilenen performans değerlendirilecek, etkinliklerin her birinden %70 başarı gösterilmesi beklenecektir. Aynı şekilde sanal sınıfların en az %70’ine katılım sağlanması gerekmektedir. Yüz yüze oturumlara devam etmek zorunlu değildir. Bu koşulları yerine getiren katılımcılar, sertifika almaya hak kazanacaktır. Dersleri ve etkinlikleri takip etmek tamamen katılımcıların sorumluluğundadır.