Site haberleri

Nurhayat Kocatürk Resmi
ÇESP 10 Bilgilendirme
yazan Nurhayat Kocatürk - 29 Kasım 2017, Çarşamba, 09:25

PROGRAMIN AMACI

Uzaktan öğretim ve e-öğrenme süreçlerinde başarıyı ve niteliği artırmak amacıyla uzaktan öğretim yöntemiyle ve/veya teknoloji destekli ders vermek isteyen öğretim elemanlarının ve eğitim personelinin uzaktan öğretim, e-öğrenme ve eğitimde yeni teknolojiler gibi güncel konularda bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla düzenlenen bir sertifika programıdır.

Program sanal sınıflar yoluyla her hafta cuma günleri uzaktan ve isteyenler için yüzyüze yürütülecektir.

PROGRAMIN KATILIMCILARI

Öncelikli hedef kitle eğitmenler olsa da, konuya ilgi duyan, bilgisayar ve internet bağlantısı bulunan, bilgisayar okuryazarı olan üniversite mezunu herkes bu programa katılabilir.

BEKLENEN ÇIKTILAR

Sertifika almaya hak kazanan katılımcılar bu programın tamamlanmasını takiben;

×          E-öğrenme sürecine ilişkin kapsamlı bilgiler elde edecek,

×          Öğrenme yönetim sistemleri ile sanal sınıf sistemlerini eğitimde etkin bir şekilde kullanabilecek,

×          Kendi derslerine ait içeriğin tamamını kendileri geliştirebilecek ve değerlendirebilecek,

×          Sosyal medya ve eğitimde kullanılan yeni teknolojilere ilişkin bilgi edinecek ve uygulama yapma imkânı bulacaklardır.

SERTİFİKA ALMA HAKKI

Programa iki türlü katılım sağlanabilir. Alandaki bilgi ve tecrübelerini artırmak isteyen katılımcılar ücretsiz bir şekilde dersleri izleyebilir, materyallerden yararlanabilirler. Ancak çevrimiçi ders vermek için zorunlu olan "Çevrimiçi Eğitimen Sertifikası"na sahip olmak istieyen katılımcılar, program içerisinde verilen ödevleri/görevleri yerine getirmeli, program sonunda yapılacak değerlendirmeyi geçmeli  ve program katılım ücretini ödemelidir.

Program boyunca katılımcılar tarafından sergilenen performans değerlendirilecek, etkinliklerin her birinden %70 başarı gösterilmesi beklenecektir. Aynı şekilde sanal sınıfların en az %70’ine katılım sağlanması gerekmektedir. Yüz yüze oturumlara devam etmek zorunlu değildir. Bu koşulları yerine getiren katılımcılar, sertifika almaya hak kazanacaktır. Dersleri ve etkinlikleri takip etmek tamamen katılımcıların sorumluluğundadır.

Çevrimiçi Eğitmen Sertifikası'na sahip olmak isteyen katılımcıların 200 TL katılım ücretini, Sosyal Medya Sertifikası'na sahip olmak isteyen katılımcıların 150 TL katılım ücretini TC KİMLİK NUMARLARI ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi hesabına (Ziraat Bankası TR 54 000 1 000 201 357 584 42 5004) yatırmaları ve dekontu e-postayla ( uzem@mu.edu.tr) göndermeleri gerekmektedir.

Ödeme yapmayan katılımcıların ismine katılım belgesi düzenlenecektir.

PROGRAMIN SÜRESİ

3 Kasım 2017 Cuma Günü Saat 11:00'de başlayacak ve 5 Ocak 2018 Cuma günü sona erecektir. Katılımcıların görev ve sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için sistem 10 Ocak 2018'e kadar açık tutulacaktır.