Site haberleri

UZEM Bilgilendirme Resmi
ÇEVRİMİÇİ EĞİTMEN SERTİFİKA PROGRAMI 6
yazan UZEM Bilgilendirme - 13 Ağustos 2014, Çarşamba, 16:29

Değerli Katılımcılar

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Çevrimiçi Eğitmen Sertifika Programı’na (ÇESP) hoş geldiniz.

Üniversitemizde son dönemde başlatılan uzaktan eğitim ve kampüs-içi teknoloji destekli eğitim sürecine yapacağınız katkılardan dolayı Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak sizlere teşekkür ediyoruz. Bu süreçte gereksinim duyacağınız eğitsel ya da teknik tüm konularda merkezimizden destek alabilirsiniz. Sizleri gerek içerik geliştirme gerekse e-öğrenme ilkelerini kullanarak eğitim-öğretim yapabilme anlamında bahar dönemine kadar hazırlayabilmek için geliştirdiğimiz eğitim programımız, toplam 11 konu başlığından oluşacaktır. Programda ele alacağımız konuların içeriklerine (metinler, sunumlar, ses ve video dosyaları, etkinlikler) Moodle Öğrenim Yönetim Sisteminden(cesp.mu.edu.tr) istediğiniz yer ve zamanda erişebilirsiniz. Bunun için sadece bilgisayar ve internet bağlantısına ihtiyaç duyacaksınız. Yüz yüze derslerde, ders uygulamaları konusunda gereksinimi olan katılımcılara destek verilecektir. Bu derslere katılım zorunlu olmamakla birlikte, katılmanın sizlere büyük yarar sağlayacağını belirtmek isteriz. Program süresince farklı etkinliklerle (forum-tartışma, sözlük oluşturma, ödevler, sohbetler, blog hazırlama, ses kayıtları, videolar gibi) konuları pekiştirecek ve yaptığınız etkinlikleri kullanarak bir proje hazırlayacaksınız. Program sonunda sizler tarafından sergilenen performans değerlendirilecek, etkinliklerin her birinden %70 başarı gösterilmesi beklenecektir. Aynı şekilde sanal sınıfların en az %70’ine katılım sağlanması gerekmektedir. Bu koşulları yerine getiren katılımcılar, sertifika almaya hak kazanacaktır. Dersleri ve etkinlikleri takip etmek tamamen sizlerin sorumluluğundadır. İlk dersimizde görüşmek dileğiyle…